Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Sposób doręczania dokumentów elektronicznych do
Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.

Działając na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. Nr 206 poz. 1216), Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie uruchomił Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na Platformie e-Usług Publicznych.

Dzięki Elektronicznej Skrzynce Podawczej klient (interesant) może załatwiać sprawy administracyjne przez Internet, bez konieczności pojawiania się w urzędzie osobiście.


W Elektronicznej Skrzynce Podawczej tradycyjne papierowe formularze, zostały zastąpione formularzami elektronicznymi. W formularzu elektronicznym należy wprowadzić swoje dane, treść wniosku oraz inne informacje związane ze sprawą, podobnie jak należało to zrobić w formularzach papierowych.


Aby możliwe było korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się w systemie (poprzez założenie bezpłatnej Skrzynki kontaktowej, a następnie zalogowanie się do niej) oraz posiadać podpis elektroniczny (niekwalifikowany lub kwalifikowany).

Założenie bezpłatnej Skrzynki kontaktowej możliwe jest przez zarejestrowanie się na stronie https://gmstrzelin.peup.pl/login.seam. Poprzez tę stronę możliwe jest również logowanie się do systemu.

Uzyskanie bezpłatnego niekwalifikowanego podpisu możliwe jest poprzez wypełnienie i wysłanie drogą elektroniczną do Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie Wniosku o wydanie certyfikatu do podpisu i uwierzytelniania.


Lista usług świadczonych przez Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie publikowana jest w Katalogu usług.

Materiały pomocnicze:

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
2,5MB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Waldemar Pater
email: w.pater@strzelin.pl tel.:71 39 21 971 fax: 71 39 21 303
, w dniu:  29‑06‑2011 15:35:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Waldemar Pater
email: w.pater@strzelin.pl tel.:71 39 21 971 fax: 71 39 21 303
, w dniu:  29‑06‑2011 15:35:00
Data ostatniej aktualizacji:
21‑05‑2012 14:15:43
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie